counter for blogspot

Walgreens, 4/1 – 4/7

by Nicole on April 1, 2012

wags

My friend Karen at Koupon Karen brings you the best of the Walgreens deals and coupon match-ups. I am going to highlight the best (IMHO) below but you’ll want to read her full post for the rest.

For information on how to shop wisely at Walgreens please read my Walgreens 101 post.

Blue Diamond Almonds 6 oz – Buy One Get One FREE $3.79
$1/1 Blue Diamond Almonds, exp. 4/30/12 (SS 01/29/12)
Final price: $0.90 each!

Bisquick 20 oz or Jet Puffed Marshmallows 7-10.5 oz 2/$3.00
$0.50/1 Bisquick Original, Heart Smart Baking Mix or Shake ‘N Pour, exp. 5/19/12 (SS 03/25/12)
$0.40/2 Kraft Jet-Puffed Mallow Bits or Marshmallows, exp. 4/25/12 (SS 03/25/12)
Final price: $1.00

Kellogg’s Cereal 12-15 oz , $2.50
Must buy 2, otherwise $2.99 each.
Pictured Items include Rice Krispies and Frosted Flakes (other varieties may be included).
$4/4 Select Kellogg’s Cereals printable
$1/2 Kellogg’s Frosted Flakes Cereal printable
$1/3 Kellogg’s Krave, Honey Smacks, Frosted Mini-Wheats Little Bites, Frosted Flakes, Apple Jacks printable
Deal idea:
Buy 4 @ $2.50 each = $10
Use $4/4 Printable MQ
Pay $6, Get back $4 Register Reward
Final price $0.50 each wyb 4

Cavity Protection or Whitening 8.2 oz, MaxClean, Fresh or White 6 oz or Toothbrush, $2.50
Get $3 Register Reward WYB 2
$0.75/1 Colgate Toothpaste, exp. 4/14/12 (SS 03/25/12)
Final price: $0.25 each

Bisquick 20 oz or Jet Puffed Marshmallows 7-10.5 oz, 2/$3.00
$0.50/1 Bisquick Original, Heart Smart Baking Mix or Shake ‘N Pour, exp. 5/19/12 (SS 03/25/12)
$0.40/2 Kraft Jet-Puffed Mallow Bits or Marshmallows, exp. 4/25/12 (SS 03/25/12)
Final price: $1.00

Jell-O Gelatin or Pudding, $.59
With in-ad coupon, limit 3.
$0.50/2 Jell-O Gelatin or Pudding, exp. 4/25/12 (SS 03/25/12)
Final price: $0.34 each wyb 2

Nature Valley Granola Bars or Fiber One Bars, 2/$5.00
Get $1 Register Reward WYB
$1/2 Nature Valley Granola Bars, exp. 9/30/12 (Product Package)
$2/2 Nature Valley Granola Bars, Nature Valley Granola Nut Clusters or Nature Valley Granola Thins, exp. 6/20/12 (Peelie)
$0.50/2 Fiber One Chewy Bars, 90 Calorie Chewy Bars or 90 Calorie Brownies, exp. 4/21/12 (SS 02/26/12 R)
Final price: as low as $1.00 each

1 dozen Large Grade A Eggs , 2/$2.00
Must buy 2 (Limit 4)
Final Cost: $1.00 each

Belvita Breakfast Biscuits 4 pk or Nabisco Cookies 13-16.6 oz , 2/$6.00
$1/1 Belvita Breakfast Biscuits, exp. 4/30/12 (SS 02/26/12 R)
Final price: $2.00

Powered by Subscribers Magnet

Check out HOT Amazon deals on your favorite items!

This post may contain affiliate links. Please refer to my disclaimer/disclosure/privacy policy for details.

{ 0 comments… add one now }

Leave a Comment

Previous post:

Next post:

ss_blog_claim=961cecac235106d217f0414d8c8364e5