Nicoles Nickels



« | »

Winn-Dixie, 4/18-4/24

winndixie

The fabulous Christy at Winn Dixie on a Dime has this week’s Winn-Dixie match-ups and deals. I’m highlighting what I think are the best below but for the whole list (and an explanation of her abbreviations) please visit her full post here.

If you don’t have a Winn-Dixie near you, visit The Grocery Gathering at Be Centsable to find match-ups for most stores throughout the country!

Sanderson Farms Boneless, Skinless Chicken Breasts, On Sale for BOGO, Free at $4.69/lb
Final Cost: $2.35/lb

Shoulder Blade Pork Steaks or Country Style Ribs, On Sale for BOGO , Free at $3.99/lb
Final Cost: $2/lb

Hostess Sweet Sixteen Donuts or Dunkies, 10 to 12 oz, or Donettes, 11 oz, On Sale for BOGO, Free at $2.99
$.50/1 Hostess Product printable coupon
Final Cost: as low as $1

Glad Trash Bags, 15 to 80 ct, On Sale for $5.99
$1/1 Glad Trash Bags, 30 gallon+
$2/2 Glad 13 Gallon Kitchen Trash Bag
$1/1 Glad Black Trash Bags, 25 ct+
Final Cost: as low as $4.99

Cool Whip Topping, 8 oz, On Sale for 2/$4
$0.50/1 Cool Whip Whipped Topping
$0.50/2 Cool Whip Whipped Topping 03/25/2012 SS Insert (exp 04/25/2012)
Final Cost: as low as $1.50

Zatarain’s Fry Mixes, 10 oz, or Rice Side Dishes, 5.7 to 8 oz, On Sale for 4/$5
$0.50/3 Zatarains Rice Mix printable
$0.50/3 Zatarain’s Rice Mix, exp. 4/30/12 (RP 02/05/12 R)
$0.50/3 Zatarain’s Rice Mix, exp. 7/31/12 (RP 04/15/12)
$0.50/2 Zatarain’s Breadings or Boils, exp. 6/30/12 (RP 04/01/12 R)
$0.50/2 Zatarain’s Breadings or Boils printable
Final Cost: as low as $1 each wyb 2

Sara Lee Pound Cake, Original or Strawberry Swirl, 10.7 to 11.7 oz, On Sale for $3.99
$1/1 Sara Lee Creme Pie or Pound Cake Slices 03/25/2012 RP Insert (exp 05/06/2012)
Final Cost: $2.99

Jell-O Puddings, Gelatins or Mousse, 3 to 6 pk, or Temptations Desserts, 3 pk, On Sale for 2/$5
$0.55/3 Jell-O Pudding or Gelatin, exp. 10/31/12 (Simple Desserts That Wow)
$0.60/1 Jell-O Refrigerated Snack, exp. 5/1/12 (SS 04/01/12 R)
$0.50/2 Jell-O Gelatin or Pudding, exp. 4/25/12 (SS 03/25/12)
$0.75/1 Jell-O Temptations or Mousse Temptations printable
Final Cost: as low as $1.75 each

Cliff, Luna or Pure Protein Bars, 1 ct, or Nutrament, 12 oz, On Sale for 10/$10
$1.10/4 Pure Protein Bars
$1/2 Pure Protein Bars
$1/2 Pure Protein, bars 03/11/2012 RP Insert (exp 04/22/2012)
Final Cost: as low as $.50 wyb 2

Powered by Subscribers Magnet

Posted by on April 19, 2012.

Tags: ,

Categories: Winn-Dixie

0 Responses

Leave a Reply

« | »




Recent Posts


Pages



About Nicoles Nickels

This is an example of a WordPress page, you could edit this to put information about yourself or your site so readers know where you are coming from. You can create as many pages like this one or sub-pages as you like and manage all of your content inside of WordPress. Subscribe by Email If […]more →

© 2009 - 2016 NicolesNickels.com. All rights reserved.

A part of Allyou.com Sites.

Site design by Moritz Fine Designs.

Maintained by Klong Designs